D41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Şevki Argalıoğlu

Digital Marketing Manager @ crealytics

Şevki Argalıoğlu

Kimsin ve ne yapıyorsun?

Kocaeli Üniversitesi çevre mühendisliği mezunuyum. Bir yıl daha sınava hazırlanmak istemediğim için girdiğim bu okul 3. yılda askerlik görevini ertelemek için devam ettirdiğim bir kuruma dönüşmüştü. Devamlılık zorunluğunun da olmamasıyla sahip olduğum zamanı müziğe yönelterek bir dönem İstanbul’un çeşitli barlarında DJ’lik yaptım. Daha sonra e-ticaret ile tanışarak kategori yöneticisi olarak başlattığım beyaz yakalı kariyerimi, Türkiye’de çeşitli firmalarda dijital pazarlama yöneticiliği yaptıktan sonra şu anda Berlin’de devam ettirmekteyim. Yaklaşık 1,5 yıldır PPC odaklı bir ajansta proje lideri olarak çalışıyorum. Sıkı bir elektronik müzik takipçisi ve bilgisayar oyunu sevdalısıyım.

Hangi donanımları kullanıyorsun?

Oyun oynadığım ve amatör bir ruhla prodüksiyon yaptığımdan dolayı evde masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Aslında biraz da ev ve ofis haricinde pek bilgisayar kullanmadığımdan masaüstü tercih ediyorum. Almanya’ya taşınmadan 1 yıl önce topladığım bilgisayarımın, aralarında Intel i7 6700k işlemci, Gigabyte GTX970 G1 ekran kartı gibi parçaların bulunduğu iç bileşenlerini valizime yerleştirip getirdim. Bilgisayarıma Logitech G105 klavye, G203 mouse ve Steel Series Pad eşlik ediyor.

Behringer U-Phoria UMC22 Audio Interface üzerinden 2 kanallı bir mikserden geçerek M-Audio BX5D2 monitörler ile ses çıkışı sağlıyorum. Kontroller ve keyboard olarak şu anda Korg NanoPad2, Numark Dj2go ve Arturia MiniLab Midi keyboard kullanmaktayım. Bu dijital ekipmanlara Lenco L3808 Analog Pikap eşlik ediyor. Kulaklık olarak ise Audio Technica’nın ATH M50x referans kulaklığını kullanmaktayım.

Cep telefonu olarak, kısa bir süre önce Nexus 5 ile vedalaştıktan sonra Google ile olan mukavelemi Pixel 2 ile birkaç yıllığına uzattım.

Hangi yazılımları kullanıyorsun?

Evde ve çalışırken dosya yönetim yazılımı olarak Total Commander kullanıyorum. Yeni format atılmış bir Windows bilgisayara düştün yanına hangi 3 yazılımı alırsın diye sorarsan biri benim için kesinlikle Total Commander olur. Alışkanlığın dışında klasörler arası dosya transferi ve dosya isimlendirme özelliklerini çok tutuyorum.

Çalıştığım süre boyunca her türlü notlarım için Google Keep, proje yönetimi için ise Trello kullanmaktayım. Adwords Script üzerinde çalışırken veya veritabanı sorgularını yazarken Sublime Text, son 1,5 yıldır SEO tarafında bir sorumluluğum olmadığından da bir bahane yaratıp Screaming Frog SEO Spider kullanmaya çalışıyorum. Tarayıcı olarak Google Chrome, firma prosedürü gereği LastPass eklentisi, http status kodu görüntüleme için Redirect Path, sitede ekli Google kodlarının takibi için ise Tag Assistant kullanıyorum. Sorumlu olduğum projedeki satışa sunulan yeni ürün ve modellerin takibi için ise Distill ve Webscraper (Chrome) kullandığım diğer eklentiler.

Günlük hayatta müzik ile uğraşırken Ableton, Max, Traktor ile birlikte son zamanlarda keşfettiğim ve çok keyif aldığım VCV Rack yazılımlarını kullanıyorum.

Çalışırken ne tarz müzikler dinliyorsun?

Müziği çoğunlukla Spotify veya Soundcloud üzerinden dinliyorum. Elektronik müzik ağırlıklı biri down diğeri uptempo olmak üzere iki adet düzenli olarak güncellediğim çalma listem var. Buyrun buradan paylaşıyorum: https://open.spotify.com/user/mysterecho/playlist/5Q4uJ7O5k4WvlrirNbgAI2
https://open.spotify.com/user/mysterecho/playlist/0O6WhbEnyaNmt3YHmpFjlj

Hayalindeki çalışma ortamı nasıl?

Rahat, sade, sessiz, doğal ışığın yeterli olduğu ve iyi havalandırılan bir çalışma odası veya ofis ortamı benim için idealdir. Ofis-ev arası geçen süre hassas olduğum ve benim için çalışma ortamının kalitesine direkt etki eden bir konu.